Tapety a troska o środowisko naturalne

30.08.2022

Troska o Matkę Ziemię to nie moda, a absolutna konieczność. Dobro naszej planety i środowiska leży Ci na sercu? Możesz o nie zadbać codziennymi decyzjami. Również tymi dotyczącymi wyboru materiałów do aranżacji wnętrz. Jednym z nich są ekologiczne tapety. Co warto o nich wiedzieć?

Czy tapety mogą być eko? Oczywiście! Pod warunkiem, że wybierzesz markę, która troszczy się o zrównoważoną produkcję i dba, aby proces wykonania, użyte materiały oraz końcowe produkty były przyjazne człowiekowi i środowisku. Właśnie taką marką jest Wallcraft, polski producent ekskluzywnych tapet na zamówienie.

Ekologiczne tapety, czyli jakie?

Czym jest ekologia w produkcji materiału wykończeniowego i dekoracyjnego, jakim są tapety? W przypadku tapet flizelinowych, na których drukuje się zaprojektowany wcześniej deseń czy grafikę, kluczowe znaczenie ma sposób produkcji, a w szczególności nadruku. To jest ten moment, kiedy ekologia może stać się wyzwaniem – w procesie druku wielu producentów używa substancji chemicznych, które nie pozostają bez wpływu na środowisko.

Z tapetami Wallcraft jest inaczej. Twórcy marki, jako ludzie wrażliwi na potrzeby środowiska naturalnego, postawili na innowacyjny i nowoczesny druk ekologiczny. Na czym polega to rozwiązanie?

Technologia wykorzystywana przy produkcji tapet na wymiar Wallcraft to druk HP Latex z wykorzystaniem ekologicznych atramentów lateksowych. Drukarki HP Latex wykorzystują wyłącznie termiczną technikę utrwalania tuszu. Jedyne substancje, z którymi mamy do czynienia, to woda, lateks i pigment. Pod wpływem wysokiej temperatury maszyna drukarska odparowuje wodę, a cząsteczki lateksu mogą wówczas utrwalić pigment na powierzchni tapety.

Oznacza to, że do druku nie trzeba używać żadnych substancji, które mogą szkodzić środowisku – utrwalaczy i innych środków chemicznych.

Ekologiczne tapety na wymiar od Wallcraft – przyjazne środowisku, trwałe i na lata!

Pomimo tego, że nadruk na tapecie pojawia się wyłącznie pod wpływem ciepła, wzór na każdym produkcie marki Wallcraft jest trwały i bardzo odporny na upływ czasu oraz zmywanie. Do tego stopnia, że tapety można bez problemu myć wodą z mydłem, a po dodatkowej impregnacji nadają się z powodzeniem jako okładziny ścienne do kuchni czy łazienki.

Przyjazny środowisku sposób produkcji tapet Wallcraft potwierdzają certyfikaty, wśród nich certyfikat odporności na czynniki zewnętrzne, certyfikat braku chemicznych substancji w wykorzystywanych atramentach oraz atest potwierdzający niską emisję substancji chemicznych do powietrza podczas druku.

Jak wybierać okładziny, materiały wykończeniowe i wyposażenie wnętrz, by faktycznie zadbać o środowisko? Pamiętaj też o takich aspektach jak trwałość i żywotność produktów. Kupuj wyroby wysokiej jakości, które pozostaną w Twoim domu przez wiele lat i długo będą cieszyć oczy swoim nienagannym wyglądem.

Jak to zrobić? Decydując się na propozycje do wnętrz od świadomych producentów i marek, które stawiają na jakość, satysfakcję klientów i dbają o ekologiczną produkcję na każdym etapie. Tapety Wallcraft zdecydowanie możesz zaliczyć do tego grona!

Zobacz także