Znajdziesz tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące naszych produktów, realizacji projektu i współpracy. Naszym celem jest dostarczenie Ci klarownych i wyczerpujących informacji, abyś mógł podejmować świadome decyzje. Jeśli potrzebujesz jeszcze więcej informacji lub masz dodatkowe pytania, skontaktuj się z nami – jesteśmy tu, by Ci pomóc!
Kategorie

Kategoria - Tapety

Czy zmiany kolorystyki czy tekstury wpływają na cenę tapety?

Cena tapety pozostaje taka sama przy zmianie kolorystyki, tekstury czy zmiany kadru tapety.

Czy jest możliwość wykonania tapety dopasowanej do rozmiaru ściany?

Każda tapeta tworzona jest na indywidualne zamówienie, specjalnie pod wymiar Twojej ściany.

Czy tapety flizelinowe mogą być użyte w kuchni lub łazience?

Nasze tapety mogą zostać użyte w kuchni oraz łazience, jednak nie bezpośrednio pod prysznicem lub przy wannie. Aby móc zastosować nasze tapety w kuchni, przy umywalce lub w toalecie, należy pokryć je żywicą, co pozwoli zabezpieczyć tapetę przed wilgocią oraz brudem. W miejscach narażonych na stały kontakt z wodą, jak np. kabiny prysznicowe zalecamy zastosowanie tapety z systemem WET – w 100% wodoodporne.

Czy mogę zmienić kolor tapety?

We wszystkich naszych tapetach jest możliwość zmiany całościowego koloru tapety, natomiast zmiana koloru, wielkości czy ułożenia wybranych elementów jest możliwa przy tapetach z odpowiednim oznaczeniem.

Czy mogę zamówić próbkę tapety?

Przy każdej tapecie jest możliwość zamówienia próbki. Próbka ma wymiary 30×40 cm i koszt takiej próbki to 15 zł. Próbkę możesz spersonalizować, zmieniając jej kolor oraz teksturę. Każda próbka zawiera zeskalowany do mniejszych rozmiarów wzór oraz mały wycinek wzoru w skali 1:1

Jak można czyścić tapety?

Nasze tapety można myć przy użyciu słabego roztworu wody z mydłem.

W jakiej technologii produkowane są tapety?

Tapety drukowane są wyłącznie przy użyciu ekologicznych tuszy HP Latex. Technologia ta jest bezpieczna dla środowiska i użytkowników końcowych, a dodatkowo wyjątkowo trwała i całkowicie bezwonna, co sprawia, że produkt jest gotowy do użycia niemalże natychmiast. Tusze nie zawierają niebezpiecznych dla zdrowia środków chemicznych i rozpuszczalników.

Czy mogę wybrać inną teksturę tapety?

Dla każdego wzoru tapety wybieramy odpowiednią teksturę, którą nazywamy "DEDYKOWANĄ" i jest ona dostępna w konfiguratorze tapet. Oczywiście, możesz wybrać bezpłatnie inną teksturę z naszej kolekcji i zamówić próbkę tapety.

Jakiego kleju mam użyć do montażu tapety?

Do tapet strukturalnych na flizelinie zalecamy klej do tapet ciężkich. W naszej ofercie znajdziesz dedykowane kleje do tapet flizelinowych marki Wallfix.

Czy tapeta jest samoprzylepna?

Nie posiadamy w naszej ofercie tapet samoprzylepnych. Wszystkie tapety muszą być montowane za pomocą kleju do tapet flizelinowych ciężkich np. klej Wallfix.

Czy mogę zamówić tapetę własnego projektu/zdjęcia?

Niestety nie ma takiej możliwości. Tapety przygotowujemy jedynie z wzorów dostępnych w naszej ofercie. Każdą tapetę możesz spersonalizować, wybierając kolorystykę, teksturę czy kadr.

Czy mogę zmienić skalę wzoru?

Oczywiście, można zmienić skalę wzoru. Każdy wzór możesz pomniejszyć lub powiększyć.

Czy mogę wybrać kadr wzoru?

Tak, możesz wybrać interesujący Cię kadr przy personalizacji zamówienia.

Gdzie fizycznie można zobaczyć wzory tapet?

Tapety można zobaczyć w siedzibie firmy Wallcraft, ul. Kaszubska 45, 76-200 Słupsk oraz u naszych dystrybutorów.

Czy tapety posiadają atesty lub certyfikaty jakości?

Tak. Atramenty HP Latex posiadają: certyfikat trwałości ASTM F793 typu II, który potwierdza ich odporność na działanie czynników zewnętrznych, Certyfikat UL ECOLOGO® - oznacza to, że atramenty HP Latex nie zawierają niebezpiecznych składników oraz certyfikat UL GREENGUARD GOLD, który potwierdza niską emisję substancji chemicznych do powietrza podczas druku.

Czy do tapety dołączona jest instrukcja montażu?

Instrukcja montażu dołączona jest do każdego zamówienia. Oferujemy również naszym klientom usługę profesjonalnego montażu zakupionych u nas tapet za pośrednictwem firm, z którymi współpracujemy.

Przydatne linki

Masz wątpliwości,

bądź dodatkowe pytania?